Liceum dla dorosłych Bochnia - SIGMA

Prowadzone przez nas liceum jest szkołą zaoczną, posiadającą uprawnienia szkoły publicznej.Liceum ogólnokształcące dla Dorosłych SIGMA to szkoła 3-letnia i 4-letnia, w której mogą się uczyć absolwenci:

Gimnazjum i Szkoły Podstawowej --> nauka trwa 4 lata

A jeśli ukończyłeś:

Zasadniczą Szkołę Zawodową lub Branżową Szkołę I stopnia, zapraszamy na III semestr  -->  nauka trwa 3 lata

Zajęcia odbywają się w weekendy co 2 tygodnie

Po ukończeniu szkoły uczniowie mogą zdawać maturę.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłata: 149 zł/miesiąc - 10 rat w roku. 

Rekrutacja trwa

Nie czekaj - Zapisz się już dziś!

 

Plan nauczania
Lp. Przedmioty
Język polski
2 Język angielski
3 Historia
4 Wiedza o społeczeństwie
5 Matematyka
6 Fizyka
7 Chemia
8 Biologia
9 Geografia
10 Podstawy przedsiębiorczości
11 Informatyka

 

 

 

Szkoła dla dorosłych Bochnia

Na naukę nigdy nie jest za późno, o czym każdego roku przekonują się uczniowie rozpoczynający edukację w naszym liceum ogólnokształcące w Bochni dedykowanym dla dorosłych. To miejsce, które odpowie na potrzeby najbardziej wymagających osób, które poszukują sposobu na skuteczne zdobywanie wiedzy w trybie zaocznym, łącząc lekcje z pracą zawodową.

W naszej szkole uczą się zarówno absolwenci szkoły podstawowej i gimnazjum, jak i słuchacze, którzy ukończyli zasadniczą szkołę zawodową lub branżową szkołę I stopnia. Dzięki ofercie edukacyjnej skrojonej na miarę indywidualnych potrzeb każdy bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zdobywaj nowe kompetencje niezależnie od wieku. Z pasją i zaangażowaniem wspieramy dorosłe osoby w poszerzaniu zainteresowań, zdobywaniu nowych kompetencji oraz rozwoju kariery. Nasze liceum ogólnokształcące Bochnia to odpowiedź na oczekiwania osób, które chcą zrobić coś dla swojej przyszłości, inwestując w edukację. Przekonaj się, co możemy Ci zaoferować.

Dla kogo jest szkoła dla dorosłych Bochnia?

Wahasz się nad rozpoczęciem nauki w liceum dla dorosłych Bochnia i zastanawiasz się, czy to dobry wybór dla Ciebie i Twojej przyszłości? Rozważasz pójście na studia, ale nie masz matury, która uprawnia Cię do aplikowania na wymarzony kierunek? Chcesz zdobyć większe szanse na atrakcyjne zatrudnienie i lepszą pozycję na rynku pracy? Nauka w szkole dla dorosłych odpowie na wszystkie te potrzeby.

Liceum dla dorosłych SIGMA sprosta wymaganiom każdego ucznia, któremu zależy na osiągnięciu założonych sobie celów edukacyjnych nie tylko w nastoletnim, ale także dorosłym wieku. Dla nas to, ile lat mają kursanci, nie stanowi żadnego problemu. Liczy się zaangażowanie, chęć do nauki i systematyczność, dzięki której efekty nauczania będą widoczne już po pierwszych zajęciach.

Jak działa liceum ogólnokształcące w Bochni?

Edukacja w dorosłym wieku rzuca wiele wyzwań nie tylko uczniom, ale również nauczycielom oraz osobom tworzącym program nauczania. Mamy tego świadomość, dlatego z największym staraniem podeszliśmy do skrojenia planu zajęć na miarę potrzeb najbardziej wymagających kursantów. Dzięki elastyczności, otwartości i nowoczesnym metodom nauki stworzyliśmy miejsce przyjazne wszystkim osobom, które chcą zdobyć wiedzę oraz zdać maturę, która otworzy furtkę do edukacji na stopniu wyższym.

Licea Bochnia to miejsce idealne dla wszystkich słuchaczy. Do grona uczniów mogą dołączyć osoby mające wyłącznie wykształcenie podstawowe, ale także zawodowe. Szkoła dla dorosłych ma tak przygotowany program, by wyrównać szanse kursantów tak, by każdy był jak najlepiej przygotowany do zdania egzaminu maturalnego zarówno z podstawowych i obowiązkowych, jak i dodatkowych przedmiotów. W przypadku osób, które ukończyły wyłącznie szkołę podstawową oraz gimnazjum nauka w liceum dla dorosłych w Bochni trwa 4 lata. Natomiast absolwenci zasadniczej szkoły zawodowej czy branżowej szkoły I stopnia są zaproszeni do dołączenia na zajęcia od III semestru. W ich przypadku edukacja trwa krócej, bo 3 lata.

Dbamy o najwyższą jakość edukacji w naszej szkole, dlatego zajęcia prowadzone są przez kompetentnych i doświadczonych nauczycieli, którzy w odpowiedni sposób przekazują wiedzę. Słuchacze nie tylko uczą się teorii, ale mają przestrzeń również na zdobywanie praktycznych umiejętności, które dają im niezależność i samodzielność. Plan nauczania jest realizowany zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wszystko po to, by każda chętna osoba mogła przystąpić do zdawania matury.

Warunkiem aplikowania do liceum jest pełnoletniość. Przyjmowani są wyłącznie kandydaci, którzy mają skończone 18 lat. O ich przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń, aby wszyscy mieli równe szanse. Liceum ogólnokształcące Bochnia jest szkołą zaoczną, dlatego lekcje odbywają się wyłącznie w weekendy, w soboty i niedzielę. Zjazdy mają miejsce co drugi tydzień, dzięki czemu większość słuchaczy może bez problemu sobie na nie pozwolić. Choć szkoła ma status zaocznej, to posiada uprawnienia placówki publicznej. Opłata miesięczna wynosi zaledwie 139 149 zł, a płatność odbywa się w 10 ratach w ciągu roku.

Co oferuje liceum ogólnokształcące w Bochni?

Przygotowaliśmy program lekcji w taki sposób, by odpowiadał on aktualnemu programowi Ministerstwa Edukacji i Nauki. To dzięki temu nasi słuchacze bez problemu podchodzą do zdania egzaminu maturalnego i uzyskują naprawdę wysokie wyniki. Możesz się o tym przekonać na własnej skórze. Pośród naszych zajęć nie może zabraknąć tych, z którymi spotykają się licealiści podejmujący edukację w normalnym trybie nauczania. Dlatego też kursanci, przyjeżdżając na zjazdy co drugi weekend, uczą się na przedmiotach takich jak: język polski, język angielski, matematyka, historia, wiedza o społeczeństwie, chemia, biologia, fizyka, geografia, informatyka oraz podstawy przedsiębiorczości.

Zajęcia te prowadzone są przez kompetentnych i wykwalifikowanych w konkretnych obszarach nauczycieli, którzy mają odpowiednie doświadczenie w pracy z dorosłymi. Dzięki temu skutecznie dobierają metody nauczania, by przyniosły one pożądane efekty. Zdajemy sobie sprawę, że inne są oczekiwania i wymagania nastoletnich słuchaczy, a inne tych dorosłych. Stawiamy czoła wyzwaniom, które niesie prowadzenie szkoły dla dorosłych, ponieważ zależy nam na zadowoleniu naszych uczniów i ich wynikach, które są w stanie otworzyć drzwi ku jeszcze lepszej przyszłości.

Liceum dla dorosłych Bochnia - perspektywy na przyszłość

Większość słuchaczy, którzy decydują się na naukę w Bochnia liceum, to osoby świadome swojej decyzji, które mają perspektywę i plan na przyszłość. Niektórzy uczniowie jednak po prostu decydują się na zdobycie wykształcenia średniego bez dodatkowej motywacji. Niezależnie od tego, co powoduje u Ciebie chęć do podjęcia nauki w naszej szkole dla dorosłych, zapewniamy, że na edukację zawsze jest odpowiedni czas i nigdy nie będzie na nią zbyt późno. Absolwenci liceum ogólnokształcącego - również tego dla dorosłych - mają mnóstwo możliwości zawodowych, które pozwalają na przebranżowienie, awans, uzyskanie lepszego wynagrodzenia czy po prostu poszerzenie wiedzy.

Przede wszystkim, kończąc naszą szkołę, każda osoba może podejść do egzaminu maturalnego. Ten z kolei uprawnia do aplikowania na studia wyższe. Gwarantujemy, że program nauczania, który przygotowaliśmy dla naszych uczniów, jest na najwyższym poziomie, dzięki czemu słuchacze bez problemu zdają maturę i nie odczuwają żadnych braków edukacyjnych, rozpoczynając naukę na poziomie uniwersyteckim. Zadbaliśmy o to, by wykorzystywane podczas lekcji metody były jak najbardziej efektywne i zadowalające, a przy tym dopasowane do oczekiwań dorosłych uczniów. Wykwalifikowana kadra ma nie tylko szeroką wiedzę merytoryczną, ale również odpowiednie umiejętności miękkie, dzięki którym zajęcia są owocne, a edukacja staje się prawdziwą przyjemnością. Chcesz aplikować na wymarzone studia? Licea Bochnia SIGMA z pewnością Ci w tym pomogą. Przekonaj się o tym!

Jeśli nie chcesz zdobywać wykształcenia wyższego, ale pragniesz dalszego rozwoju, to doskonałym wyborem może okazać się szkoła policealna Bochnia. To sposób na wypracowanie praktycznych i ważnych na rynku pracy kwalifikacji bez poświęcania na edukację kolejnych 3 lub nawet 5 lat. W naszej szkole przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę dedykowaną dla dorosłych także bez matury. Do wyboru masz kilka ścieżek kształcenia, które możesz ukończyć nawet w rok. Do nauki podchodzimy w sposób praktyczny, aby słuchacz nauczył się jak najwięcej i był przygotowany do podjęcia pracy w interesującym go zawodzie. Wykorzystywane przez nas metody nauczania dają świetne rezultaty, co widać choćby po wynikach zawodowych egzaminów państwowych, do których podchodzą nasi kursanci. Pośród możliwości, jakie daje nasze liceum, są: technik administracji, technik BHP, technik usług kosmetycznych, asystent osób niepełnosprawnych, opiekun DPS, opiekun osób starszych oraz opiekun środowiskowy. Mamy także specjalne programy, które pozwalają na uzyskanie niezbędnych kwalifikacji w zawodach medycznych.

Proponujemy również zapisanie się na kursy roczne, które są świetnym pomysłem dla osób, które chcą zdobyć nowe kompetencje. To rozwiązanie, na które decydują się absolwenci planujący przebranżowienie, założenie własnej działalności gospodarczej czy starający się o awans bądź podwyżkę. Oferujemy szkolenia takie jak: architekt wnętrz, asystent nauczyciela przedszkola, grafik komputerowy, kadry i płace, makijaż i stylizacja, sekretarka medyczna oraz rachunkowość.

Jak widać, szkoła dla dorosłych Bochnia otwiera mnóstwo ciekawych możliwości, na które ma szanse każdy jej absolwent. Wystarczy zrobić pierwszy krok i wziąć udział w rekrutacji.

Czy da się pogodzić licea dla dorosłych w Bochni z pracą?

Niektórzy kandydaci obawiają się, że nauka w liceum dla dorosłych Bochnia będzie bardzo trudna do pogodzenia z pracą. Zdajemy sobie sprawę, że obowiązki zawodowe - szczególnie w dorosłym wieku - są priorytetem dla większości osób. Jednocześnie mamy świadomość, jak ważny jest balans w życiu oraz czas na odpoczynek. To niezwykle istotne zarówno w kontekście dbania o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Dlatego zaplanowaliśmy plan zajęć w taki sposób, by każdy miał przestrzeń na udział w zajęciach, samodzielną edukację w domu, pracę zawodową oraz relaks.

Nie musisz obawiać się, że niemożliwe będzie pogodzenie nauki w szkole średniej z codziennymi obowiązkami. Decydując się na naukę w naszej szkole, wybierasz komfort, spokój głowy i równowagę. Zadbaliśmy, by potrzeby naszych uczniów były spełnione, dlatego zorganizowaliśmy plan zajęć tak, że zjazdy odbywają się co drugi weekend każdego miesiąca. Lekcje odbywają się wyłącznie w soboty i niedziele. W ten sposób edukacja nie powinna w żaden sposób kolidować z pracą zawodową. Jednocześnie kursanci mają dwa wolne weekendy w ciągu miesiąca, które umożliwiają odpoczynek czy spędzanie czasu w inny sposób, niekoniecznie związany z edukacją. To sprawia, że nauka jest łatwiejsza, a przy tym efektywniejsza. Wypoczęta głowa oznacza lepszą motywację i zaangażowanie, które przekładają się na wydajność i doskonałe rezultaty.

X

Cenimy Twoją prywatność

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies i podobne technologie, które mogą służyć do personalizacji reklam. Szczegóły w naszej polityce prywatności. Dodatkowe informacje tutaj

Pliki cookies wykorzystywane do zapewnienia podstawowych funkcjonalności strony

Pliki cookie używane do monitorowania korzystania z naszej strony i personalizacji reklam

X

Drogi Użytkowniku Internetu,

Wiele stron internetowych zapisuje na Twoim komputerze, a dokładniej w schowku konkretnej przeglądarki (Firefox, Internet Explorer, Chrome i inne) na Twoim koncie użytkownika komputera lub telefonu, na którym łączysz się z Siecią, tzw. pliki cookie.

Zazwyczaj pliki cookie są bardzo pożyteczne. Dzięki nim zapamiętywane są Twoje indywidualne ustawienia i dzięki nim możesz się zalogować do swojej poczty.

Autorzy stron internetowych wiedzą dzięki nim, jak wielu użytkowników do nich zagląda i co konkretnie czytają, a co obchodzą z daleka.

Informacje zbierane przy użyciu plików cookie mogą też służyć do zbierania informacji o Tobie w celach handlowych. Np. jeżeli często wchodzisz na strony o książkach, będziesz widział więcej reklam księgarni.

Na szczęście, jeżeli uważasz, że obecność plików cookie narusza Twoją prywatność, możesz w każdej chwili je wyłączyć albo dla konkretnej witryny albo w ogóle dla wszystkich połączeń z Twojej przeglądarki.

W przeglądarce Mozilla Firefox

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje" i w nich zakładkę "Prywatność".

Przeglądarka daje Ci możliwość zaznaczenia, że nie chcesz być śledzony w ogóle albo usunięcia pojedynczych ciasteczek poszczególnych witryn.

W przeglądarce Microsoft Internet Explorer

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje internetowe" i w nich zakładkę "Prywatność".

Specjalnym suwakiem możesz regulować ogólny poziom prywatności albo przyciskiem "Witryny" zarządzać ustawieniami poszczególnych serwisów internetowych.

W przeglądarce Google Chrome

W menu ukrytym pod trzema poziomymi kreseczkami w prawym górnym rogu przeglądarki wybierz "Narzędzia" a potem "Wyczyść dane przeglądania...". Oprócz możliwości czyszczenia plików cookie, znajduje się tam link "Więcej informacji", który prowadzi do szczegółowego opisu funkcji prywatności przeglądarki.

W przeglądarce Opera

Przyciskiem "Opera" w lewym górnym rogu otwórz menu i wybierz w nim "Ustawienia" i dalej "Wyczyść historię przeglądania...".

Oprócz możliwości skasowania już ustawionych plików cookie, jest tam też przycisk "Zarządzaj ciasteczkami..." prowadzący do bardziej zaawansowanych opcji dla poszczególnych witryn.

W przeglądarce Apple Safari

W menu "Safari" wybierz "Preferencje" i w nich zakładkę "Prywatność". Znajdziesz w niej liczne opcje dotyczące plików cookie.

W telefonach komórkowych, tabletach i innych urządzeniach mobilnych

Każdy model telefonu może tę funkcję obsługiwać w inny sposób. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z opcjami prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia mobilnego.