Szkoły medyczne Bochnia - SIGMA

Nasza szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej, po jej ukończeniu absolwenci otrzymują państwowe świadectwo ukończenia szkoły oraz - po zdaniu egzaminu przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną - dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, zależnie od kierunku.

NAUKA ZA DARMO !

Nie jest wymagana matura !

Nie czekaj - Zapisz się już dziś!

Zastanawiasz się nad podjęciem edukacji policealnej? Chciałbyś w przyszłości podjąć zatrudnienie w zawodzie medycznym? Warto wiedzieć, że w Bochni znajdziesz szkołę, która umożliwia zdobycie adekwatnego wykształcenia. Dowiedz się, na jakie kierunki możesz się zapisać.

Policealna szkoła medyczna Bochnia – dlaczego warto się zapisać?

Wyróżnienie swojej kandydatury na rynku pracy może być trudnym zadaniem. Dlatego warto zadbać o zwiększenie szans poprzez odpowiednią edukację. Jest to niezbędne zwłaszcza przy zawodach w sektorze medycznym. Na szczęście, aby rozpocząć w nich karierę, nie zawsze potrzebne jest ukończenie wieloletnich studiów i specjalizacji. W Bochni zapiszesz się do medycznej szkoły policealnej SIGMA o uprawnieniach publicznej placówki edukacyjnej. Dzięki temu:

To tylko kilka powodów, dla których warto zapisać się do szkoły medycznej w Bochni. Do tego warto także pamiętać, że decydując się na taką edukację, masz szansę zdobyć wiedzę od doświadczonych nauczycieli w warunkach przyjaznych dla ucznia. Skorzystanie z takiej oferty kształcenie pozytywnie Cię zaskoczy i pozwoli na uzyskanie praktycznego wykształcenia.

Szkoła medyczna w Bochni – czy potrzebna jest matura?

Wiele osób zastanawia się, czy aby zapisać się do placówki z ofertą edukacji medycznej, niezbędna jest matura. Otóż w przypadku policealnej szkoły medycznej w Bochni świadectwo dojrzałości nie jest wymagane. To doskonałe rozwiązanie dla osób z wykształceniem średnim, które chciałaby nabyć praktyczną wiedzę o danym zawodzie.

Szkoła medyczna w Bochni – jakie kierunki kształcenia?

Zastanawiasz się, jakie kierunki kształcenia znajdziesz w ofercie medycznej szkoły policealnej w Bochni? Kandydat może zapisać się na specjalizację przygotowująca do pracy w zawodzie:

Jeśli zawsze marzyłeś o pracy w gabinecie stomatologicznym lub na oddziale chirurgii szczękowej, to ukończenie tego kierunku może umożliwić Ci osiągnięcie tego celu. Zajęcia na kierunku asystentki stomatologicznej odbywają się w weekendy oraz w piątkowe popołudnia. Dzięki temu nawet osoby pracujące mogą skorzystać z możliwości edukacji. W ramach kształcenia słuchacz ma szansę na dokładne poznanie wiedzy dotyczącej działalności zawodowej asystentki stomatologicznej, a także obowiązujące procedury przy sporządzaniu dokumentacji medycznej i finansowej. Ponadto będą także prowadzone zajęcia z zakresu języka obcego w stomatologii, jak i języka migowego. Nauka na kierunku asystentki stomatologicznej w policealnej szkole medycznej w Bochni trwa 2 semestry i kończy się egzaminem przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Jego pozytywny wynik uprawnia do otrzymania dyplomu potwierdzającego nabycie kwalifikacji MED.01. Ponadto słuchacz jest także zobowiązany do odbycia praktyki zawodowej trwającej 140 godziny.

Ogromną popularnością cieszy się kierunek umożliwiający podjęcie pracy w zawodzie higienistki stomatologicznej. Wynika to z bardzo dobrych perspektyw na znalezienie zatrudnienia o atrakcyjnych warunkach. Do tego osoba z kwalifikacjami higienistki stomatologicznej nie tylko pracuje wraz z lekarzem dentystą, ale ma również uprawnienia do wykonywania niektórych zabiegów zleconych przez specjalistę. Nauka na tym kierunku trwa przez 4 semestry, a w ramach jej należy odbyć także 210 godzin praktyki zawodowej. Słuchacz, decydując się na ten kierunek kształcenia, pozna wiedzę z zakresu bhp w ochronie zdrowia, prowadzenia dokumentacji, anatomii narządu żucia, a także wszelkie zasady i procedury obowiązujące w zawodzie higienistki stomatologicznej. Ukończenie nauki zwieńczone jest przeprowadzeniem egzaminu przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Po jego zaliczeniu absolwent otrzymuje państwowy dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji MED.02. Dzięki takim kwalifikacjom uczeń może znaleźć pracę zarówno w prywatnych gabinetach stomatologicznym, jak i publicznych.

Czy wiesz, że zachowanie odpowiednich standardów higienicznych to niezbędny element każdej placówki medycznej? W szkole medycznej w Bochni możesz skorzystać z oferty edukacyjnej i zapisać się na kierunek technik sterylizacji medycznej. To doskonała propozycja dla osób aktywnych zawodowo, gdyż zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, czyli co drugi weekend. Nauka trwa 2 semestry i wymaga zaliczenia 140 godzin praktyki zawodowej. W ramach planu nauczania znajdują się zarówno przedmioty teoretyczne, jak i praktyczne. Słuchacz pozna niezbędne procedury oraz metody sterylizacji i dezynfekcji. Do tego dowie się, w jaki sposób je dobierać w zależności od przedmiotu czy sprzętu, który ma zostać zdezynfekowany. Nauka kończy się egzaminem przeprowadzanym przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną, a pozytywny wynik uprawnia do otrzymania dyplomu potwierdzającego nabycie kwalifikacji MED.12. Absolwent kierunku technika sterylizacji medycznej ma perspektywy zawodowe na zatrudnienie w placówkach medycznych, ale także stacjach sterylizacji czy gabinetach kosmetycznych.

Praca technika farmaceutycznego wymaga odpowiedniej edukacji, którą umożliwia policealna szkoła medyczna w Bochni SIGMA. Zapisując się na ten kierunek, słuchacz skorzysta z dziennej formy edukacji – czyli zajęć odbywających się 5 dni w tygodniu. Nauka na technika farmaceutycznego trwa 5 semestrów i w ramach jej wymagane jest zaliczenie 210 godzin praktyki zawodowej. W planie nauczania znajdują się takie przedmioty jak: chemia i analiza leków, farmakologia czy farmakognozja. Ogromny nacisk jest także na nabycie praktycznej wiedzy, dlatego odbywają się także zajęcia w pracowni technologii czy analizy leków. Dzięki temu słuchacz ma szanse na skorzystanie z wiedzy ekspertów oraz nabycie niezbędnych informacji do pracy w zawodzie technika farmaceutycznego. Nauka jest zwieńczona państwowym egzaminem przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Jego pozytywny wynik uprawnia do otrzymania dyplomu potwierdzającego kwalifikację MED.09. Dzięki temu absolwent ma szansę znaleźć atrakcyjną pracę zarówno w pracowniach farmaceutycznych, laboratoriach, jak i inspekcjach.

To tylko kilka kierunków, na jakie można zapisać się w medycznej szkole policealnej w Bochni. Do tego należy pamiętać, że niektóre z nich pozwalają na pogłębianie już zdobytej wiedzy – zatem absolwent ma szansę na dalsze kształcenie się w wybranej dziedzinie.