Szkoła dla dorosłych – Jędrzejów

Wiele osób dopiero w życiu dorosłym postanawia uzupełnić edukację. Wynika to z tego, że często wtedy kształtują się plany co do przyszłości zawodowej. Na szczęście ukończenie 18 roku życia pozwala na wybór różnych szkoleń, studium i kursów, które pozwolą na podniesienie kwalifikacji. Dowiedz się, jakie są możliwości rozwojowe dla dorosłych w Jędrzejowie.

Studia w Jędrzejowie czy szkoła dla dorosłych?

Skończyłeś szkołę średnią i zastanawiasz się co dalej zrobić ze swoją edukacją? Niektórzy mieszkańcy Jędrzejowa planują podjęcie studiów, jednak należy pamiętać, że wiąże się to z poświęceniem przynajmniej 3 następnych lat na edukację. Osoby, które chcą jak najszybciej zdobyć nowe kompetencje zawodowe i uprawnienia mogą skorzystać z innych rozwiązań. Ciekawą alternatywą dla studiowania jest szkoła dla dorosłych w Jędrzejowie SIGMA. W ramach jej oferty możesz skorzystać z następujących kierunków policealnych:

Planujesz rozpocząć karierę w dziale administracji, ale chciałbyś wcześniej zadbać o zdobycie odpowiednich kwalifikacji? W takim razie idealnym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie szkoły policealnej w Jędrzejowie. Kształcenie na kierunku technik administracji trwa przez 4 semestry i obejmuje 140 godzin praktyki zawodowej. Po zaliczeniu egzaminu absolwent uzyskuje kwalifikację EKA.01 oraz niezbędną wiedzę do pracy w zawodzie technika administracji. 

Jeśli od zawsze uwielbiasz otaczać się kwiatami, to być może zawód florysty jest idealny dla Ciebie. Warto jednak poszerzyć swoją wiedzę, która pozwoli na uzyskanie zatrudnienia w kwiaciarni lub otworzenie własnego biznesu. Ukończenie tego kierunku pozwala na zdobycie kwalifikacji OGR.01, jednak zanim otrzymasz dyplom, konieczna jest nauka przez 2 semestry i zaliczenie egzaminu. 

Wybór kierunku technika BHP cieszy się ogromną popularnością, ze względu na dobre perspektywy zawodowe dla absolwentów. Dyplom oraz kwalifikacja BPO.01, które otrzymasz po 3 semestrach, 140 godzinach praktyki zawodowej i zaliczonym egzaminie, zwiększy Twoje szanse na rynku pracy. To tylko kilka kierunków, które mogą Cię zainteresować w szkole policealnej w Jędrzejowie. 

Szkoła medyczna – Jędrzejów

Kierunki medyczne od lat cieszą się dużym zainteresowaniem, a zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel medyczny każdego roku rośnie. Szkoła medyczna w Jędrzejowie pozwala zdobyć cenne doświadczenie i rozpocząć pracę w środowisku medycznym. 

W ramach tego kierunku absolwent szkoły w Jędrzejowie zdobędzie niezbędną wiedzę i umiejętności, które będzie mógł wykorzystać w pomocy osobom chorym i niesamodzielnym, aby mogli oni wrócić do sprawności fizycznej i psychicznej. Zdobycie doświadczenia na praktyce zawodowej pozwoli na szybsze znalezienie pracy w szpitalach, zakładach opiekuńczo zdrowotnych, ośrodkach, domach pomocy społecznej i innych. Tylko od Ciebie zależy, które miejsce wybierzesz. 

Ciągłe życie w biegu i stres, który towarzyszy teraz każdemu z nas sprawił, że coraz częściej zarówno ludzie młodzi jak i starsi korzystają z różnych form relaksu. Ze względu na duże zainteresowanie wszelkimi rodzaju masażami, salony nieustannie szukają nowych pracowników. W szkole w Jędrzejowie zdobędziesz umiejętności niezbędne do wykonywania masażu kosmetycznego, profilaktycznego, sportowego i leczniczego, które będziesz mógł wykorzystać w swojej pracy.  

Pomoc w pracy stomatologom jest nieodłącznym elementem funkcjonowania każdego gabinetu stomatologicznego. Asystent z kwalifikacjami oprócz przygotowania stanowiska, współpracuje również z lekarzem podczas wykonywania zabiegów. Nauka w szkole medycznej w Jędrzejowie trwa rok, a po jej ukończeniu i zdaniu egzaminu z kwalifikacji MED.01. Absolwenci otrzymują dyplom potwierdzający zawód Asystentki stomatologicznej.  

Technik farmaceutyczny jest odpowiedzialny między innymi za kompleksową obsługę pacjentów w aptece. Na tym kierunku nauczysz się wszystkiego co niezbędne podczas codziennych obowiązków w pracy, a praktyka zawodowa pozwoli na usystematyzowanie zdobytej wiedzy. Szkoła medyczna w Jędrzejowie w ramach kierunku Technik farmaceutyczny uczy Słuchaczy języka obcego zawodowego oraz migowego. 


Kursy intensywne – Jędrzejów

Z pewnością nie brak osób, które chciałyby w ciągu kilku dni uzyskać nowe kwalifikacje. Na szczęście w mieście Jędrzejów znajdziesz szkołę, w której oferowane są kursy intensywne. Na czym one polegają? Słuchacze w ciągu kilku dni zgłębiają kompleksowo niezbędną wiedzę, aby móc w przyszłości:

  • wykonać profesjonalny makijaż,

  • pracować w dziale kadr,

  • obsługiwać kasę fiskalną,

  • wykonać przedłużanie rzęs wybraną metodą,

  • projektować strony internetowe,

  • rozpocząć przygodę z profesjonalną fotografią,

  • wykonać masaż bańką chińską, 

  • pracować jako animator zabaw dziecięcych.

Kursy intensywne to idealny sposób dla każdej osoby, która chce w szybkim czasie zwiększyć swoje kwalifikacje. Zapisanie się na nie pozwala na zdobycie nowych umiejętności i znalezienie swojej wymarzonej pracy lub uzyskanie awansu. Wśród zalet kursów intensywnych oprócz krótkiego czasu trwania można wymienić także atrakcyjną cenę szkolenia oraz naukę przez doświadczoną kadrę.