Szkoły medyczne Jędrzejów - SIGMA

Nasza szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej, po jej ukończeniu absolwenci otrzymują państwowe świadectwo ukończenia szkoły oraz - po zdaniu egzaminu przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną - dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, zależnie od kierunku.

NAUKA ZA DARMO !

Nie jest wymagana matura !

Nie czekaj - Zapisz się już dziś!

Mieszkasz w Jędrzejowie i zastanawiasz się nad zapisaniem się do szkoły? Zastanawiasz się, jakie możliwości edukacyjne masz po ukończeniu liceum? W Jędrzejowie znajdziesz szkołę medyczną, która pozwala na ukończenie ciekawych kierunków oraz zdobycie kwalifikacji zwiększających szansę na zatrudnienie. Dowiedz się, czego możesz się nauczyć i dlaczego warto to zrobić.

Policealna szkoła medyczna – Jędrzejów

Warto wiedzieć, że aby podjąć pracę w niektórych zawodach medycznych, nie zawsze niezbędne jest ukończenie specjalistycznych studiów. W zależności od wybranej kariery wystarczy jedynie uzyskanie odpowiednich kwalifikacji. Możesz to zrobić, ucząc się w szkole medycznej w Jędrzejowie. Dzięki temu:

Zakończenie edukacji na szkole średniej nie zawsze daje odpowiednie szanse na rynku pracy. Dlatego wiele osób zastanawia się nad uczestnictwem w kursach, szkoleniach czy nad zapisaniem się do szkoły policealnej. Dzięki temu można nawet w ciągu roku zdobyć nowe kwalifikacje i starać się o zatrudnienie w wybranym zawodzie. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chciałby wykonywać swoją pracę marzeń.

Mieszkasz w Jędrzejowie lub w okolicznych miejscowościach? Nie musisz dojeżdżać do oddalonego o wiele kilometrów uniwersytetu czy placówki oświatowej. W twoim mieście znajduje się oddział policealnej szkoły medycznej SIGMA. Dzięki temu oszczędzisz czas i pieniądze, które przeznaczyłbyś na dojazd.

Część osób boi się, że wykształcenie nie zapewnia praktycznej wiedzy do wykonywania danego zawodu, a jedynie papierek w postaci dyplomu. Choć w niektórych placówkach można zaobserwować taką tendencję, to w SIGMA ogromny nacisk jest na łatwość przekazywania wiedzy, oraz także na jej aspekt praktyczny. Dlatego też w ramach kształcenia odbywają się nie tylko zajęcia teoretyczne, ale również słuchacz jest zobowiązany do zaliczenia praktyki zawodowej. W ten sposób nie tylko otrzymuje przygotowanie niezbędne do uzyskania pozytywnego wyniku na egzaminie przed Centralną Komisją Okręgową, ale także do pełnienia obowiązków służbowych w danym zawodzie.

Dzięki takim aspektom coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z oferty edukacyjnej policealnej szkoły medycznej w Jędrzejowie. To świetny sposób, aby w końcu zadbać o zwiększenie swoich szans na rynku pracy.

Praca w aptece – szkoła medyczna w Jędrzejowie

Praca w aptece kojarzy się czystym stanowiskiem, białym fartuchem oraz atrakcyjnymi warunkami zatrudnienia. Warto wiedzieć, że wcale nie musisz kończyć trudnych i wieloletnich studiów, aby mieć szansę na taką karierę. W medycznej szkole policealnej w Jędrzejowie możesz zapisać się na kierunek technik farmaceutyczny. Kształcenie odbywa się w trybie dziennym, 5 dni w tygodniu i trwa 2,5 roku. W ramach nauki odbywają się zajęcia z przedmiotów, takich jak:

Słuchacz otrzyma wszelkie niezbędne przygotowanie zarówno w zakresie teorii, jak i praktyki. Obowiązkowe jest także zaliczenie 210 praktyki zawodowej. Dzięki niej uczeń ma szansę poznać faktyczne reali pracy w zawodzie technika farmaceutycznego. Warto także dodać, że w ramach nauczania słuchacz dowie się, w jaki sposób sporządzać produkty lecznicze, a także jak je kontrolować. Niezbędne jest także zaliczenie egzaminu przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną, co w rezultacie umożliwia otrzymanie dyplomu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji MED.09. Zakończenie edukacji w szkole medycznej w Jędrzejowie to szansa na zatrudnienie w laboratoriach, hurtowniach leków, aptekach czy firmach produkujących wyroby medyczne.

Dyplom w rok – szkoła medyczna w Jędrzejowie

Niektórzy obawiają się, że zdobycie kwalifikacji zawodowej jest czasochłonne. Choć przy niektórych zawodach wymagane jest więcej semestrów, to warto wiedzieć, że w ofercie policealnej szkoły medycznej w Jędrzejowie SIGMA znajdziesz także takie kierunki, które ukończysz w rok.

Tylko ukończenie 2 semestrów oraz pozytywny wynik egzaminu przeprowadzonego przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną dzieli Cię od zdobycia dyplomu asystentki stomatologicznej, potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji MED.01. W ramach nauki otrzymasz nie tylko przygotowanie teoretyczne do wykonywania tego zawodu, ale również odbędziesz 140 godzin praktyk zawodowych. Co więcej, nawet jeśli w tej chwili pracujesz, to nadal możesz skorzystać z oferty edukacyjnej. Wynika to z tego, że zajęcia odbywają się weekendy oraz piątkowe popołudnia. Zaliczenie egzaminu państwowego stwarza okazje na zdobycie atrakcyjnej pracy, np. w klinice stomatologicznej.

Odpowiednio i starannie przeprowadzona sterylizacja jest niezbędna nie tylko w każdej placówce medycznej, stomatologicznej, ale także w salonie kosmetycznym, spa czy tatuażu. Do tego niezbędne jest poprawne dobieranie metod dezynfekcji do sprzętu czy przedmiotu. Takimi obowiązkami zajmuje się technik sterylizacji medycznej. W medycznej szkole policealnej w Jędrzejowie zapiszesz się na kierunek umożliwiający zdobycie kwalifikacje do wykonywania tego zawodu. Nauka trwa tylko 2 semestry, a zajęcia odbywają się w piątki po południu, sobotę i niedzielę. Dzięki temu nawet, jeśli w tygodniu pracujesz, to możesz nadal zadbać o zdobycie odpowiedniego wykształcenia. Słuchacz jest także zobowiązany do zaliczenia 4-tygodniowych praktyk w trakcie nauki, które umożliwiają zapoznanie się z tym, jak wygląda praca w zawodzie. Zwieńczeniem kształcenia jest przystąpienie do egzaminu przed Okręgową Komisją Egzaminacyjna i otrzymanie dyplomu, potwierdzającego nabycie kwalifikacji MED.12.

Rok to krótki okres, jednak dzięki zapisaniu się do medycznej szkoły policealnej w Jędrzejowie w ciągu 12 miesięcy możesz zmienić swoje życie i zyskać nowe okazje na rynku pracy.

Szkoła medyczna Jędrzejów – czy zdawalność egzaminu jest wysoka?

Warto wiedzieć, że dobra placówka edukacyjna może pochwalić się wysokimi wynikami zdawalności. Dzięki dobraniu odpowiednich metod dydaktycznych należycie opracowanemu planu nauczania oraz wykwalifikowanej kadrze nauczycielskiej szkoła medyczna w Jędrzejowie ma świetne statystyki w zakresie zaliczania egzaminów państwowych. Decydując się na naukę w takim miejscu, masz pewność, że otrzymasz niezbędne wsparcie do uzyskania kwalifikacji zawodowej.