Szkoły medyczne

Szkoły medyczne

czytaj więcej
Szkoła policealna

Szkoła policealna

czytaj więcej
LO dla dorosłych

LO dla dorosłych

czytaj więcej
Kursy roczne

Kursy roczne

czytaj więcej
Kursy intensywne

Kursy intensywne

czytaj więcej

Tarnów – szkoły dla dorosłych czy studia?

Wiele osób po ukończeniu pełnoletności zastanawia się, jak dalej pokierować swoją edukację. Niektórzy myślą o studiach inni zaś planują jak najszybciej rozpocząć pracę zawodową w wymarzonym zawodzie. Dowiedz się, na jakie kierunku w szkole w Tarnowie, mogą się zapisać dorośli.

Tarnów – studia czy szkoła policealna?

Ukończenie szkoły średniej to ważny etap w życiu każdego młodego człowieka. Warto zawczasu zaplanować, jak będą wyglądać najbliższe lata. Jedni decydują się na zapisanie się na studia w Tarnowie, inni natomiast zastanawiają się, jak szybciej można podnieść swoje kwalifikacje lub uzyskać praktyczny zawód. Co więcej, w przypadku wyboru szkoły policealnej w Tarnowie, nie jest wymagana matura. W SIGMA możesz znaleźć następujące kierunki kształcenia po szkole średniej:

Rynek usług kosmetycznych wciąż się rozwija, a salony świadczące usługi na wysokim poziomie nie narzekają na brak klientów. Dlatego wiele osób zastanawia się nad rozwojem zawodowym na kierunku technika usług kosmetycznych. Jak wygląda nauczanie w szkole policealnej w Tarnowie? Zajęcia odbywają się w weekendy co 2 tygodnie. Dzięki temu osoby pracujące z powodzeniem mogą rozpocząć szkołę policealną na kierunku technika usług kosmetycznych. Nauka trwa przez 4 semestry i słuchacz jest zobowiązany zaliczyć 140 godzin praktyki zawodowej. Szkoła w Tarnowie kończy się egzaminem, dzięki któremu absolwent uzyska dyplom potwierdzający nabycie kwalifikacji FRK.04. Ten kierunek jest polecany każdej osobie, która chce pracować w salonach SPA, kosmetycznych lub otworzyć swoją własną firmę.

Administracja to ważny dział w każdej firmie. Dzięki niemu przedsiębiorstwo może działać sprawnie i zapewniony jest odpowiedni obieg dokumentów. Wiele osób zastanawia się, aby rozpocząć swoją pracę właśnie w administracji. Warto jednak wcześniej uzyskać odpowiednie kwalifikacje, dzięki czemu będziesz mieć większe szanse na zatrudnienie w wybranej firmie. Możesz to zrobić, zapisując się do szkoły w Tarnowie. Edukacja policealna na kierunku technik administracji trwa 2 semestry, a weekendowe zjazdy odbywają się co 2 tygodnie. W ramach planu nauczania absolwent pozna podstawy finansów publicznych, prawa pracy, prawa cywilnego i administracyjnego. Wymagane jest także odbycie 140 godzin praktyk. Szkoła policealna w mieście Tarnów kończy się egzaminem przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Po jego zaliczeniu absolwent uzyska dyplom technika administracji oraz kwalifikację EKA.01.

Bezpieczeństwo i Higiena Pracy jest niezbędne w każdej firmie, która zatrudnia pracowników lub współpracuje z wykonawcami. Absolwenci takiego kierunku szkoły policealnej w Tarnowie mogą zatem znaleźć zatrudnienie w wielu przedsiębiorstwa, lub otworzyć własną działalność gospodarczą. Nauka na technika BHP trwa przez 3 semestry i wymaga zaliczenia 140 godzin praktyki. W ramach zajęć słuchacz pozna zagadnienia dotyczące ergonomii, technicznych wymogów bezpieczeństwa na stanowisku pracy czy potencjalne zagrożenia, które mogą występować. Zakończenie szkoły równa się z zaliczeniem egzaminu przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną oraz uzyskaniem kwalifikacji BPO.01.

Kochasz kwiaty i od zawsze miałeś zdolności kreatywne oraz artystyczne? Być może powinieneś zostać florystą. Warto jednak wcześniej zgłębić wiedzę na temat BHP w tym zawodzie, projektowania i wykonywania kompozycji florystycznych. Możesz to łatwo zrobić, zapisując się do policealnej szkoły w Tarnowie. Nauka w niej trwa tylko 2 semestry i wymaga zaliczenia 140 godzin praktyki. Następnie słuchacz przystępuje do egzaminu przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną, po którego zdaniu uzyskuje dyplom florysty oraz kwalifikację OGR.01. To świetna propozycja dla osób zainteresowanych pracą w dekoratorstwie wnętrz, kwiaciarni czy otworzeniem własnej działalności gospodarczej.

To tylko kilka kierunków, na jakie mogą zapisać się mieszkańcy Tarnowa. Szkoły SIGMA pozwalają na uzyskanie kwalifikacji zawodowych, które są pomocne przy wykonywaniu danej profesji.

Zachowanie odpowiednich procedur higienicznych i sterylizacja to niezbędne warunki każdej placówki medycznej. Technik sterylizacji medycznej jest odpowiedzialny za przeprowadzenie odpowiednich procedur dezynfekcyjnych i sterylizacyjnych na sprzęcie medycznym. Szkoła medyczna w Tarnowie oferuje kształcenie na kierunku technik sterylizacji medycznej. Edukacja trwa 2 semestry i wymaga zaliczenia 140 godzin praktyki zawodowej. Dzięki zajęciom odbywającym się w 2 weekendy w miesiącu, osoby pracujące mogą także skorzystać z oferty edukacyjnej. Po zakończeniu nauki słuchacz przystępuje do egzaminu przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną, po jego zaliczeniu zyskuje dyplom technika sterylizacji medycznej i potwierdzenie kwalifikacji MED.12.

Terapeuta zajęciowy wspiera chorych w rekonwalescencji zarówno pod kątem psychicznym, jak i fizycznym. Uzyskanie dyplomu terapeuty zajęciowego oraz kwalifikacji MED.13 wymaga ukończenia 4 semestrów, oraz 210 godzin praktyki zawodowej. Zajęcia odbywają się w piątkowe popołudnia i weekendy, dzięki czemu aktywne zawodowo osoby również mogą zapisać się do szkoły w mieście Tarnów.

Zawód opiekuna medycznego cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród osób planujących wyjazd do pracy za granicą. Jeśli chcesz uzyskać lepsze warunki zatrudnienia, warto wybrać szkołę policealną w Tarnowie umożliwiającą uzyskanie dyplomu potwierdzające kwalifikację MED.14. Nauka na tym kierunku trwa przez 3 semestry i wymaga odbycia 210 godzin praktyki zawodowej. Dzięki ukończeniu policealnej szkoły w Tarnowie słuchacz zdobędzie wiedzę niezbędną do wykonywania profesjonalnej opieki nad osobami chorymi i niedołężnymi.

Nauka na technika masażystę trwa 4 semestry i wymaga zaliczenia 210 godzin praktyk zawodowych. Słuchacze szkoły w Tarnowie będą spotykać się na zajęciach odbywających się w piątkowe popołudnia oraz weekendy. W ramach nauczania możliwe jest uzyskanie wiedzy na temat postaw psychologii, bezpieczeństwa, anatomii. Odbywają się także praktyczne zajęcia przygotowujące do wykonywania masażów prozdrowotnych, medycznych czy sportowych. Po zakończeniu szkoły policealnej, słuchacza czeka zaliczenie egzaminu przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną, dzięki któremu zdobędzie dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji MED.10.

To popularnie wybierane kierunki, na które mogą się zapisać mieszkańcy Tarnowa, wybierając szkołę SIGMA.

Szkoła w Tarnowie – kursy intensywne

Warto wiedzieć, że możesz również podnieść swoje kwalifikacje, zapisując się na kursy intensywne. Pomagają one poznać procedury, które pomagają w wykonywaniu takich usług, jak pielęgnacja paznokci, przedłużenie rzęs czy obsługa kasy fiskalnej. W zależności od wyboru szkolenia może ono potrwać od kilku do kilkudziesięciu godzin. Dzięki temu można szybko uzyskać dodatkową wiedzę, umożliwiającą rozwój zawodowy.

Aktualności

top