Liceum dla dorosłych Busko-Zdrój - SIGMA

Prowadzone przez nas liceum jest szkołą zaoczną, posiadającą uprawnienia szkoły publicznej.

Liceum ogólnokształcące dla Dorosłych SIGMA to szkoła 3-letnia i 4-letnia, w której mogą się uczyć absolwenci:

Gimnazjum i Szkoły Podstawowej --> nauka trwa 4 lata

A jeśli ukończyłeś:
Zasadniczą Szkołę Zawodową lub Branżową Szkołę I stopnia, zapraszamy na 3 semestr --> nauka trwa 3 lata

Zajęcia odbywają się w weekendy co 2 tygodnie

Po ukończeniu szkoły uczniowie mogą zdawać maturę.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłata: 149 zł/miesiąc - 10 rat w roku. 

Rekrutacja trwa

Nie czekaj - Zapisz się już dziś! 

Plan nauczania
Lp. Przedmioty
Język polski
2 Język angielski
3 Historia
4 Wiedza o społeczeństwie
5 Matematyka
6 Fizyka
7 Chemia
8 Biologia
9 Geografia
10 Podstawy przedsiębiorczości
11 Informatyka

 

 

Liceum Busko-Zdrój dla dorosłych

Chcesz zdobyć dodatkowe kompetencje, dzięki którym zyskasz szansę na awans bądź podwyżkę? Rozważasz przebranżowienie się, ponieważ nie widzisz dla siebie nowych perspektyw w aktualnie wykonywanej pracy? A może pragniesz zdawać na studia i potrzebujesz do tego zdanej matury? W każdej z tych sytuacji pomocnym rozwiązaniem będzie Busko-Zdrój liceum dedykowane dla dorosłych. To strzał w dziesiątkę dla wszystkich osób, które chcą się uczyć, by osiągnąć wykształcenie średnie. Wiek nie stanowi tu żadnej przeszkody, o czym szybko przekonują się nasi słuchacze.

Grono uczniów korzystających z usług naszej szkoły powiększa się każdego roku, co jest naszym powodem do dumy. Stajemy na wysokości zadania, oferując im edukację na najwyższym poziomie, nowoczesne i skuteczne metody oraz wykwalifikowaną kadrę, która dba o to, by nauka była efektywna i zadowalająca. Liceum ogólnokształcące Busko odpowiada na oczekiwania najbardziej wymagających kursantów, dla których niezwykle ważne jest połączenie pracy zawodowej z nauką w trybie zaocznym. Do grona słuchaczy należą zarówno osoby, które skończyły wyłącznie szkołę podstawową i gimnazjum, jak i uczniowie mający wykształcenie zawodowe po zasadniczej szkole zawodowej albo branżowej szkole I stopnia. Zróżnicowane środowisko to szereg różnorodnych motywacji i wyłącznie wysokie zaangażowanie, które daje spektakularne rezultaty. Przekonaj się o tym, z jaką pasją wspieramy wszelkie talenty i dorosłe osoby, które mają ściśle określone plany na przyszłość i karierę zawodową. Dowiedz się, co pragniemy Ci zaoferować. Zainwestuj w przyszłość z liceum dla dorosłych SIGMA.

Busko-Zdrój - liceum na miarę Twoich potrzeb

LO Busko-Zdrój to doskonały wybór dla wszystkich osób, które nie mają wykształcenia średniego i chciałyby to zmienić. Do grona naszych słuchaczy należy wiele osób w różnym wieku, spośród których każdy ma inną wewnętrzną motywację. Cenimy sobie to bardzo, gdy widzimy zaangażowanie i chęć do zdobywania wiedzy i nowych kompetencji, jaką wyróżniają się nasi kursanci. Podejmowanie decyzji o kontynuowaniu edukacji to wyłącznie świadoma i dobrowolna decyzja, do której nikt nie jest zmuszany. Dlatego też nasi uczniowie na zajęcia przychodzą pełni otwartości oraz chęci do nauki, co pozytywnie wpływa na atmosferę podczas zjazdów i uzyskiwane rezultaty.

Chcesz aplikować na studia i potrzebujesz matury? Marzysz o zmianie pracy, przebranżowieniu albo awansie i podwyżce? Dzięki dyplomowi uzyskanemu w naszej szkole dla dorosłych wszystko to stanie się możliwe. Sprostamy wymaganiom każdego słuchacza, który do nas dołączy. Wiek nie gra tu żadnej roli. Dla nas ważne jest zaangażowanie i otwartość, dzięki którym zadowalające efekty pracy będą widoczne bardzo szybko. Przekonaj się, że chodzenie do szkoły może być naprawdę miłą czynnością. Zdecyduj o swojej przyszłości, wybierając edukację w liceum Busko.

W jaki sposób działa liceum ogólnokształcące Busko?

Interesuje Cię szkoła policealna Busko-Zdrój? Chcesz zdobyć wiedzę, dzięki której podejdziesz do matury albo zyskasz większe szanse na rozwój kariery? Dołącz do grona uczniów Busko liceum. To miejsce idealne dla każdego słuchacza - takiego, który ma wyłącznie wykształcenie podstawowe, jak i tego ze zdobytym wykształceniem zawodowym. Nasze LO Busko jest otwarte na każdą osobę, która chce się uczyć i podnosić kwalifikacje. W przypadku osób po szkole podstawowej i gimnazjum okres edukacji wynosi 4 lata, a kursanci po zasadniczej szkole zawodowej lub branżowej szkole I stopnia są zobligowani do uczęszczania na zajęcia przez 3 lata.

Warunkiem, który należy spełnić, podczas rekrutowania do szkoły, jest pełnoletniość. Wszyscy nasi słuchacze mają ukończone 18 lat. Aby wyrównać szanse podczas rekrutacji, brana jest pod uwagę kolejność zgłoszeń. LO Busko ma status placówki publicznej, choć zajęcia prowadzone są w trybie zaocznym. Miesięczny koszt edukacji w naszej szkole to wyłącznie 149 zł. Czesne za lekcje opłaca się w 10 ratach w ciągu roku. To wygodne rozwiązanie, które sprawia, że większość słuchaczy może sobie pozwolić na uczęszczanie do naszego liceum dla dorosłych.

Busko-Zdrój liceum - czy warto?

Zastanawiasz się, czy podjęcie nauki w Busko Zdrój liceum dla dorosłych to dobry pomysł, który sprawdzi się w Twoim przypadku? Do grona naszych słuchaczy należy wiele osób o zróżnicowanych motywacjach i potrzebach. Stanowi to dla nas spore wyzwanie, ale także motywację, by dbać o najwyższy poziom nauczania i stosowanie najlepszych, nowoczesnych metod dopasowanych właśnie do dorosłych uczniów. Wiemy, że im więcej kursantów, tym coraz to różniejsze cele, dla których uczęszczają oni na zajęcia. Każdy z nich jest dobry. Nie warto odkładać przyszłości i edukacji na później. Lepiej wziąć sprawy w swoje ręce już teraz, decydując się na najwyższej jakości edukację pod okiem doświadczonych nauczycieli. Nie masz jeszcze wykształcenia średniego i wahasz się, czy tak naprawdę tego potrzebujesz? Jeśli obawiasz się, że czas poświęcony na zajęcia w szkole zaocznej dla dorosłych będzie zmarnowany, od razu rozwiewamy wątpliwości.

Przede wszystkim zdobycie wykształcenia średniego to gwarancja większych szans na rynku pracy - zarówno pod względem ofert zatrudnienia, jak i atrakcyjnych warunków na danym stanowisku. Nie da się ukryć, że ukończenie min. liceum ogólnokształcącego to rozszerzenie możliwości podczas poszukiwań zatrudnienia. To również świetny wybór dla osób, które rozważają przebranżowienie się i nie mają odpowiednich kompetencji do tego bądź dostrzegają nierówne szanse w porównaniu z konkurencją. Zapewniamy, że pod naszymi skrzydłami uda Ci się wyrównać je i osiągnąć wymarzony sukces na rynku pracy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w wielu placówkach państwowych, które zatrudniają pracowników, punktowane są kolejne poziomy edukacji, dlatego mając papiery potwierdzające wykształcenie średnie, zyskuje się większe szanse na ciekawą pracę. Rekruterzy oraz pracodawcy często zwracają uwagę na to, na jakim etapie edukacji zatrzymał się kandydat, a co za tym idzie, często dopytują, dlaczego nie podjął on kontynuacji w szkole średniej. Zadbaj o to, by zyskać wykształcenie, które pozwoli Ci na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia, które da Ci stabilne warunki i satysfakcję na lata.

To właśnie ogólne zadowolenie i samopoczucie bywa sporą motywacją pośród naszych kursantów. Spotykamy się z tym, że wielu uczniów decyduje się na liceum Busko-Zdrój wyłącznie dla własnych ambicji. Niestety nieuzyskanie wcześniej wykształcenia średniego bywa sporym kompleksem dla niektórych. Jeśli nie chcesz odczuwać nieustannie dyskomfortu w związku z odbytą edukacją i doświadczeniem w związku z nią, nie wahaj się ani chwili dłużej. Dorosłe życie daje swobodę świadomych i samodzielnych decyzji. Kontynuacja nauki leży w twoich rękach. Skorzystaj z oferty naszego liceum ogólnokształcącego i zadbaj o przyszłość, rekrutując się do szkoły. Poznasz nowych ludzi, rozwiniesz swoje kompetencje, zdobędziesz wiedzę i zyskasz możliwość zdania matury, a nawet nowe perspektywy zawodowe.

Nie możemy pominąć jeszcze jednej korzyści związanej z posiadaniem wykształcenia średniego. To otwarte furtki do dalszego rozwoju zarówno pod kątem edukacji, jak i kariery. Duże grono naszych absolwentów decyduje się na przystąpienie do egzaminu maturalnego, a następnie aplikuje na studia, zdobywając tym samym wykształcenie wyższe. Jesteśmy niezwykle dumni, widząc motywację i zaangażowanie wśród naszych słuchaczy, którzy mają ambitne cele na przyszłość. Jednak studia nie stanowią jedynego rozwiązania, a wyłącznie jedną z kilku opcji. Serdecznie zachęcamy także do skorzystania z bogatej oferty dla dorosłych kursantów, którzy nie mają matury. Szkoła policealna Busko-Zdrój to strzał w dziesiątkę - mnóstwo ciekawych kierunków, profesjonalna kadra i w wielu przypadkach wyłącznie dodatkowy rok edukacji. Co więcej, oferta dedykowana jest także osobom chcącym zdobyć kompetencje w branży medycznej. Przekonaj się, co jeszcze Cię czeka po zakończonym liceum dla dorosłych. Pokoloruj swoją przyszłość już teraz!

Co oferuje liceum Busko?

Jesteśmy przygotowani do tego, że edukacja dorosłych słuchaczy jest zupełnie inna niż nastolatków. To sporo wyzwań, przed którymi stają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz kadra przygotowująca program zajęć. Na szczęście dzięki wieloletniemu doświadczeniu, poszerzanym kompetencjom oraz wykwalifikowanemu gronu nauczycielskiemu jesteśmy w stanie sprostać nawet najtrudniejszemu zadaniu. Zaplanowaliśmy taką ofertę w Busko liceum, która stanie na wysokości, gwarantując zadowolenie i doskonałe efekty. Plan zajęć powstał z myślą o najbardziej wymagających osobach, które obawiają się połączenia pracy wraz z nauką. Podeszliśmy do tego w rozważny sposób, jaki świetnie się sprawdza w przypadku naszych uczniów. Na zajęciach spotykamy się wyłącznie co drugi weekend - w soboty i niedziele. Dzięki temu kursanci mają odpowiednio dużo czasu w ciągu miesiąca zarówno na pracę, jak i naukę oraz odpoczynek. Jesteśmy świadomi, jak dużą rolę w dobrym samopoczuciu fizycznym i psychicznym odgrywa właśnie balans. Dlatego nie przesyciliśmy planu zajęć, a postawiliśmy na jego równowagę, która przekłada się na efektywność.

Nasz program zajęć odpowiada wytycznym, które nakłada Ministerstwo Edukacji i Nauki. Uczniowie liceum Busko zyskują dzięki temu takie same szanse jak pozostali kursanci innych szkół - także w normalnym trybie. Bez najmniejszego problemu podchodzą oni do egzaminu maturalnego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym, zyskując świetne wyniki. To właśnie one otwierają furtkę do edukacji na poziomie wyższym i wytyczając nowe ścieżki kariery. Przekonaj się o tym, inwestując w przyszłość i rozwój już teraz. W planie zajęć znajdują się wszystkie obowiązkowe przedmioty takie jak: język polski, język angielski, matematyka, historia, wiedza o społeczeństwie, chemia, biologia, fizyka, geografia, informatyka oraz podstawy przedsiębiorczości.

Dbamy o to, by nie tylko plan zajęć był skrojony na miarę potrzeb kursantów, ale również kadra pedagogiczna gwarantowała najwyższy poziom. Zajęcia prowadzą wyłącznie wykwalifikowani nauczyciele, którzy specjalizują się w konkretnych przedmiotach i mają doświadczenie w nauczaniu osób dorosłych. Stosują one takie metody, które rzeczywiście sprawdzają się w przypadku słuchaczy. Zadowolenie naszych kursantów jest dla nas priorytetem. Stworzyliśmy idealne warunki do nauki, które doceni każdy uczeń. Jesteśmy przekonani, że będziesz to także i Ty!

X

Cenimy Twoją prywatność

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies i podobne technologie, które mogą służyć do personalizacji reklam. Szczegóły w naszej polityce prywatności. Dodatkowe informacje tutaj

Pliki cookies wykorzystywane do zapewnienia podstawowych funkcjonalności strony

Pliki cookie używane do monitorowania korzystania z naszej strony i personalizacji reklam

X

Drogi Użytkowniku Internetu,

Wiele stron internetowych zapisuje na Twoim komputerze, a dokładniej w schowku konkretnej przeglądarki (Firefox, Internet Explorer, Chrome i inne) na Twoim koncie użytkownika komputera lub telefonu, na którym łączysz się z Siecią, tzw. pliki cookie.

Zazwyczaj pliki cookie są bardzo pożyteczne. Dzięki nim zapamiętywane są Twoje indywidualne ustawienia i dzięki nim możesz się zalogować do swojej poczty.

Autorzy stron internetowych wiedzą dzięki nim, jak wielu użytkowników do nich zagląda i co konkretnie czytają, a co obchodzą z daleka.

Informacje zbierane przy użyciu plików cookie mogą też służyć do zbierania informacji o Tobie w celach handlowych. Np. jeżeli często wchodzisz na strony o książkach, będziesz widział więcej reklam księgarni.

Na szczęście, jeżeli uważasz, że obecność plików cookie narusza Twoją prywatność, możesz w każdej chwili je wyłączyć albo dla konkretnej witryny albo w ogóle dla wszystkich połączeń z Twojej przeglądarki.

W przeglądarce Mozilla Firefox

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje" i w nich zakładkę "Prywatność".

Przeglądarka daje Ci możliwość zaznaczenia, że nie chcesz być śledzony w ogóle albo usunięcia pojedynczych ciasteczek poszczególnych witryn.

W przeglądarce Microsoft Internet Explorer

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje internetowe" i w nich zakładkę "Prywatność".

Specjalnym suwakiem możesz regulować ogólny poziom prywatności albo przyciskiem "Witryny" zarządzać ustawieniami poszczególnych serwisów internetowych.

W przeglądarce Google Chrome

W menu ukrytym pod trzema poziomymi kreseczkami w prawym górnym rogu przeglądarki wybierz "Narzędzia" a potem "Wyczyść dane przeglądania...". Oprócz możliwości czyszczenia plików cookie, znajduje się tam link "Więcej informacji", który prowadzi do szczegółowego opisu funkcji prywatności przeglądarki.

W przeglądarce Opera

Przyciskiem "Opera" w lewym górnym rogu otwórz menu i wybierz w nim "Ustawienia" i dalej "Wyczyść historię przeglądania...".

Oprócz możliwości skasowania już ustawionych plików cookie, jest tam też przycisk "Zarządzaj ciasteczkami..." prowadzący do bardziej zaawansowanych opcji dla poszczególnych witryn.

W przeglądarce Apple Safari

W menu "Safari" wybierz "Preferencje" i w nich zakładkę "Prywatność". Znajdziesz w niej liczne opcje dotyczące plików cookie.

W telefonach komórkowych, tabletach i innych urządzeniach mobilnych

Każdy model telefonu może tę funkcję obsługiwać w inny sposób. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z opcjami prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia mobilnego.